Півсправи зроблено!

1555

«Золотой Век-2» здобуває неймовірну перемогу у першому матчі туру над «Миколаєвом-2» – 105:94 (19:26, 29:25, 22:22, 35:21) – і на крок стає ближчим до своєї мрії – плей-оф чемпіонату України серед команд Першої ліги!

Почнемо з математики: щоб не залежати від результату двох матчів одеського «Динамо-2» із херсонським БК «Автоплаза», дублю «Золотого Века» будь-що потрібно двічі переграти на власному майданчику суперників із «Миколаєва-2». У суботу, 31 березня, команда Андрія Бабенка на п’ятдесят відсотків виконала це завдання, здійснивши по ходу зустрічі чудовий камбек.

Незважаючи на те, що «Миколаїв-2» вже забезпечив собі участь у наступному раунді чемпіонату, з мотивацією у підопічних Дмитра Шиманського не було абсолютно ніяких проблем. З перших секунд протистояння гості дали зрозуміти, що легкої прогулянки «золотим» чекати не слід. З іншого боку, кропивничани також досить добре вивчили суперників і вже в дебюті зустрічі заволоділи невеликою ігровою перевагою. У цілому ж варто зазначити, що першу половину стартової десятихвилинки команди провели на рівних, однак після декількох невдалих атак гравців «Золотого Века-2», миколаївці здобули 4 очки преваги – 14:18. Андрій Бабенко відразу взяв тайм-аут, щоб внести корективи у гру своєї команди. Після поновлення матчу господарі продовжили атакувати, але невелика поспішність у діях раз за разом забирала у кропивничан дорогоцінні очки. «Золоті» спробували атакувати здалеку, але безрезультатно: і Олександру Петрову, і Олександру Хапуну, і Івану Рибченку забракло точності. За таких умов «трьошка» Микити Мизя була неначе ковток свіжого повітря, який дозволив команді дещо спокійніше діяти на майданчику – 17:21. Втім гості відразу відповіли декількома  результативними атаками і продовжили збільшувати відрив у рахунку. У підсумку перша десятихвилинка була за миколаївцями – 19:26.

Старт другої чверті міг принести «золотим» серйозні проблеми. У першій же атаці «корабелів» Дмитро Демидов збільшив перевагу своєї команди до 9 очок – 21:28. І саме у цей, багато в чому визначальний момент зустрічі своє вагоме слово сказали лідери кропивничан Олександр Петров і Микита Мизь. У наступній же атаці Олександр поклав таку потрібну «трьошку» у кошик гостей, яку вже через декілька секунд після помилки суперників у нападі закріпив результативним двохочковим – 25:28 – і вже гості змушені брати тайм-аут. Однак пауза не пішла миколаївцям на користь, адже господарі, окрилені локальним успіхом, продовжили йти вперед. Микита Мизь і Влад Лукінський заробили для «Золотого Века-2» ще чотири важливі пункти, після чого той-таки Петров вивів «золотих» вперед – 30:28. Надалі команди з перемінним успіхом володіли ініціативою та почергово вели в рахунку. Коли ж наприкінці чверті на табло горіли – 48:51 – на користь гостей, кропивничани втратили чудову нагоду не програти першу половину зустрічі. В останній атаці Олександр Хапун разом із сиреною виконав неймовірний за точністю дальній кидок! Але… арбітри не зарахували м’яч, вважаючи, що Олександр атакував уже після сирени, яка сповістила про закінчення першої половини зустрічі.

Третю десятихвилинку команди знову провели на рівних. Микита Мизь і Олександр Петров продовжили вести за собою кропивничан. Натомість у миколаївців Максим Шепіль, Євген Гуржій, Михайло Галенко та Андрій Осіпов відзначалися дальніми точними кидками, засмучуючи кропивницьких вболівальників. За такої гри господарі мали усі шанси вийти вперед ще у третій чверті, однак гравці «Миколаєва-2», відповідаючи на результативні атаки господарів власними точними кидками, продовжили мінімально лідирувати – 70:73.

І от, у вирішальний момент зустрічі Петров, Мизь і компанія не підвели! Спочатку вони досить швидко відновили паритет – 75:75. А після того, як уся п’ятірка «золотих» вдало відзахищалася, ті ж таки Олександр і Микита вивели господарів вперед. За рахунку – 84:81 тренер гостей Дмитро Шиманський взяв тайм-аут, який продуктивніше провели саме підопічні Андрія Бабенка. Адже за менш ніж п’ять хвилин до кінця гри господарі почали до вірного розігрувати кожну свою атаку, граючи при цьому самовіддано та ефективно в обороні. Коли ж черговий двохочковий Петрова забезпечив господарям +6, команда вже свого не віддала. Андрій Бабенко на всяк випадок взяв ще один тайм-аут, який допоміг кропивницьким баскетболістам заспокоїтися і довести матч до справедливої, надважливої перемоги – 105:94.

Суботній успіх «Золотого Века-2» важко уявити без досвідчених лідерів команди Олександра Петрова і Микити Мизя, які на двох заробили для «золотих» аж 89 очок! Микита Мизь встановив новий особистий рекорд результативності, набравши за гру 54 очки. Неймовірним був і Олександр Петров, який оформив тріпл-дабл – 35 очок, 16 підбирань і 10 результативних передач! Однак справедливо буде відзначити, що перемогу над непоступливими миколаївцями кувала вся команда, подарувавши кропивницьким вболівальникам справжню баскетбольну феєрію!

Водночас, незважаючи на здобутий позитивний результат, впадати в ейфорію зарано. При всій повазі до гравців одеського «Динамо-2», навряд чи юні одесити, які програли усі матчі в групі, бодай раз створять сенсацію у грі з БК «Автоплаза», який переслідує «Золотой Век-2» у турнірній таблиці чемпіонату. Тож, щоб гарантувати собі вихід з групи і участь у плей-оф Першої ліги, команді Андрія Бабенка будь-що потрібно перемагати «Миколаїв-2» і у неділю, 1 квітня.

Саме тому, шановні вболівальники, запрошуємо вас прийти та своєю підтримкою допомогти нашим хлопцям  досягнути цього, без перебільшення, історичного результату. Неділя, 1 квітня. 11:00. Спортзал факультету фізичного виховання ЦДПУ ім. В.Винниченка (вул. В. Пермська, 3). ВХІД ВІЛЬНИЙ. Чекаємо на вас! Разом – до нових перемог!