Програли битву, але не війну

1129

У суботу, 24 березня, «Золотой Век-2» на виїзді у першій грі туру поступився одному з головних конкурентів за вихід у плей-офф чемпіонату України в Першій лізі херсонському БК «Автоплаза» –  71:56 (13:12, 27:14, 14:17, 17:13).

Вирішальний двобій у боротьбі за топ-4 і плей-офф Першої ліги. Саме так напередодні виїзду в Херсон охарактеризував ігри проти херсонської «Автоплази» головний тренер «Золотого Века-2» Андрій Бабенко. На жаль для кропивницьких любителів баскетболу, першу битву ключового протистояння в групі «золоті» програли.

Початок суботнього поєдинку кропивничани однозначно можуть занести собі в актив. Із перших секунд гри баскетболісти «Золотого Века-2» заволоділи перевагою і повели в рахунку. Однак ще до середини стартового відрізку зустрічі господарі відновили паритет. У цілому, першу десятихвилинку обидві команди провели досить рівно. Підопічні Андрія Бабенка мали усі шанси виграти чверть, але на останніх секундах періоду «золоті» допустили помилку у захисті, якою скористався гравець «Автоплази» Дмитро Попонін і вивів свою команду вперед – 13:12.

На початку другої чверті у гостей дещо збився приціл. Гравці «Золотого Века-2» багато атакували, але ще більше помилялися, після чого змушені були фолити. У бажанні хлопцям Андрія Бабенка точно не відмовиш, але деякі помилки гостей стали справжнім подарунком для баскетболістів «Автоплази». Раз за разом херсонці вдало підловлювали  кропивничан на контратаках, збільшуючи відрив у рахунку. У ці хвилини Андрій Бабенко взяв тайм-аут, щоб внести корективи у гру своєї команди. Однак хвилинна перерва більше пішла на користь господарям, які до середини чверті вже переважали своїх суперників на 10 очок. У підсумку, херсонці виграли другу десятихвилинку з різницею у 13 пунктів, зробивши серйозну заявку на перемогу у перші грі туру – 40:26.

Після великої перерви підопічні Андрія Бабенка продовжили переслідувати своїх суперників у рахунку. Дебют другої половини гри знову був за гостями. Євген Саламаха розпочав чверть дальнім точним кидком. Згодом вдало під щитом господарів зіграв Микита Мизь і скоротив відставання своєї команди до 10 очок. У ці хвилини уже херсонці виглядали непереконливо, не реалізувавши декілька своїх атак. Відзначимо, протягом зустрічі обидві команди вдосталь напомилялися, втративши багато нагод для того, щоб забезпечити своєму колективу комфортну перевагу в рахунку.

На початку заключного періоду гри помилками гравців «Автоплази» сповна скористався Руслан Фортуна, принісши «Золотому Веку-2» відразу 5 очок. Спочатку Руслан вдало зіграв під щитом, завершивши атаку своїх партнерів по команді точним двохочковим. А вже у наступній атаці з передачі Євгена Мутеля Руслан поклав «трьошку» – 56:48. Після тайм-ауту господарів результативно влучив здалеку Владислав Лукінський, скоротивши відставання «золотих» до семи очок. Але розвити свій успіх команді Андрія Бабенка не судилося. Господарі продовжували утримувати мінімальну перевагу в рахунку, яка після трьохочкового Дмитра Бандуша за три хвилини до кінця гри склала +12 пунктів і фактично забезпечила «Автоплазі» перемогу – 71:56 (13:12, 27:14, 14:17, 17:13).

Найрезультативнішими гравцями у суботньому матчі у складі «Золотого Века-2» стали Микита Мизь (22 очки), Руслан Фортуна (15 очок), Владислав Лукінський (9 очок, 13 підбирань) і Євген Саламаха (9 очок).

Зазначимо, завтра команди проведуть повторну гру туру. Початок зустрічі об 11:00. Текстову онлайн-трансляцію поєдинку можна переглянути на сайті Федерації баскетболу України.