Секунди відділили «Золотой Век» від першої перемоги у сезоні

282

Неймовірний за сценарієм і розв’язкою другий матч туру між «Золотим Веком» і кам’янським «Прометеєм» приніс розчарування підопічним Георгія Ступенчука, які зупинилися за крок від першої перемоги у сезоні, поступившись на останніх секундах гри – 95:96 (22:30, 19:19, 29:23, 25:24).

На відміну від суботнього поєдинку старт недільної гри був за гостями, які вже у дебюті першої чверті забезпечили собі 8-очкову перевагу в рахунку – 2:10, змусивши наставника кропивничан Георгія Ступенчука брати тайм-аут. Після паузи господарі завдяки «трьошці» Дмитра Баранова і двом з фолом Станіслава Масальского дещо покращили своє становище, однак декілька вдалих дальніх кидків кам’янців і успішна боротьба Андрія Куліша під щитом «Золотого Века» зробили свою справу – 22:30 – перша десятихвилинка була за «Прометеєм».

На початку другої чверті нестримні Станіслав Масальський і Богдан Сосой впритул наблизили кропивничан до камбеку. А трьохочковий Микити Мизя за 07:47 до кінця другої десятихвилинки відправив гостей на тайм-аут – 31:33 – уся боротьба була попереду.

Пауза у грі краще пішла на користь «золотим», адже після неї господарі відразу встановили паритет: Дмитро Баранов заробив на собі фол і вдало реалізував два штрафних, а вже у наступній атаці той-таки Станіслав Масальский вперше у зустрічі вивів «золотих» вперед – 35:33. Однак розвити локальний успіх господарям знову не дозволив Андрій Куліш, який спочатку вдало поборовся під щитом кропивничан, заробивши два пункти, а вже у наступній атаці додав до цього ще один точний штрафний кидок. Гості продовжували набирати очки, тоді як підопічні Георгія Ступенчука декілька разів помилилися у нападі і знову відпустили суперників вперед у рахунку. Перша половини зустрічі, як і в суботу, була за кам’янцями – 41:49.

Другу половину гри кропивничани розпочали досить активно, однак до середини чверті особливих дивідендів це не принесло: гравці «Прометея» продовжували утримувати десятиочкову перевагу. Однак дві поспіль «трьошки» капітана Богдана Сосоя знову повернули у гру максимальну інтригу. В кінцівці чверті завдяки трьохочковому Олексія Масальського та вдалій грі під кошиком суперників Микити Мизя і Олександра Дробязка «золоті» остаточно нівелювали перевагу суперників – 70:72.

Такий розвиток подій дещо вибив кам’янців з колії. Натомість гравці «Золотого Века» заграли ще впевненіше і вже на старті заключного періоду гри після чергової трьошки Олексія Масальського повели в рахунку – 75:74.

Коли ж стрілка годинника перетнула екватор четвертої десятихвилинки, господарі почали нарощувати свою перевагу. У ці хвилини надважливі очки для команди здобули Микита Мизь і Дмитро Баранов, а «трьошка» Богадана Сосоя за чотири хвилини до кінця чверті забезпечила господарям +9 очок переваги. На жаль, втримати переможний результат команді Георгія Ступенчука не вдалося. Хоча після дальнього точного кидка Станіслава Масальського за менш ніж дві хвилини до кінця матчу і + 10 на табло багато хто з вболівальників «золотих» був переконаний, що команда зможе дотиснути здавалося б вже переможеного суперника. Однак два точні штрафні від Андрія Куліша і трьохочковий від Ярослава Кадигроба знову повернули кам’янців у гру.

«Золотой Век» бере тайм-аут, але після перерви гості остаточно вирівнюють ситуацію на майданчику. А індивідуальні дії легіонера «Прометея» Х. Супрiма Шаку навіть виводять гостей вперед – 95:96 за 38 секунд до кінця поєдинку. У кропивничан залишається час, щоб провести одну атаку. Георгій Ступенчук бере ще один тайм-аут, після якого господарям вдається (!) довести затяжну атаку до результативного кидка, але… На думку арбітрів, м’яч потрапив до кошика вже після фінальної сирени. Таким чином, два очки «золотих» не було зараховано. У підсумку кам’янці змогли відстояти переможний результат і поїхати із Кропивницького, маючи у своєму активі дві перемоги над «Золотим Веком».

Найрезультативнішими гравцями у складі «золотих» у неділю стали Станіслав Масальський (20 очок, 8 передач), Олексій Масальський (10 очок, 7 передач), Богдан Сосой (25 очок), Дмитро Баранов (13 очок, 9 підбирань), Олександр Дробязко (8 очок, 14 підбирань) і Микита Мизь (19 очок).