«Золотой Век» здобув складну перемогу над «Вінницькими Зубрами»

290

У стартовому матчі першого туру чемпіонату України з баскетболу серед команд Першої ліги кропивницький «Золотой Век» не без проблем здолав опір «Вінницьких Зубрів» – 98:95 (26:18, 13:27, 32:19, 27:31).

Волею жеребу команді Андрія Бабенка довелося відкривати чемпіонат 2020/2021 домашніми іграми проти одного з головних конкурентів у боротьбі за перше місце Групи 2 «Вінницькими Зубрами». Незважаючи на те, що у зв’язку з карантинними обмеженнями матч у Кропивницькому проходив без глядачів, обидві команди влаштували на майданчику справжню «зарубу», а інтрига в поєдинку трималася до останніх секунд четвертої чверті.

Дещо змазана через хвороби гравців та карантинні заборони підготовка «золотих» до сезону далася взнаки вже в дебюті поєдинку. Гості активно почали зустріч і вже до середини першої десятихвилинки повели в рахунку – 11:4. Втім кропивничани зусиллями Олександра Хапуна, який на екваторі чверті заробив «два с фолом», зрівнявши рахунок – 13:13, а далі дві поспіль «трьошки» Антона Мельніка трохи остудили запал вінничан і дозволили «Золотому Веку» піти на першу перерву в матчі з комфортними цифрами на табло – 26:18.

У другій десятихвилинці «Зубри» заграли агресивніше в нападі, не цураючись при цьому порушувати правила в захисті під час атак «золотих». Втім у цей вечір штрафні кидки у підопічних Андрія Бабенка не пішли. Натомість гості у цей відрізок гри краще реалізовували свої моменти і поступово знову перехопили ініціативу. А точний трьохочковий від лідера вінничан Юрія Шконді наприкінці чверті приніс «Зубрам» перемогу в першій половині зустрічі – 45:39.

На старті третьої десятихвилинки «золоті» запропонували гостям значно швидший темп гри, що принесло свої плоди. І хоч вінничани відповідали дальніми точними кидками і тривалий час утримували мінімальну перевагу, загалом чверть була за господарями, які знову повели в матчі – 71:64.

У заключному періоді гри команди видали справжнє шоу. Вінничани відчайдушно намагалися зачепитися за результат, а кропивничани у свою чергу робили все можливе для того, щоб відстояти власну перевагу. Показовим є і те, що команди вичерпали ліміт тайм-аутів у чверті.

А головні події десятихвилинки відбулися саме в заключні дві хвилини зустрічі, протягом яких гості чотири рази влучили з-за дуги. Це дозволило «Зубрам» фактично нівелювати перевагу «золотих», відстаючи від кропивничан всього на 2 пункти за 9,7 секунд до кінця періоду. Однак вчасний тайм-аут Андрія Бабенка і досвід Богдана Сосоя, який холоднокровно збирав на собі фоли і не менш холоднокровно реалізовував штрафні, дозволили господарям здобути таку важливу перемогу над складним суперником у дебютному матчі нового сезону – 98:95.

Результативними діями у складі «Золотого Века» відзначилися Антон Мельнік (дабл-дабл – 39 очок, 13 підбирань), Богдан Сосой (дабл-дабл – 12 передач, 11 очок), Олександр Дробязко (17 очок, 9 підбирань, 5 передач), Олександр Хапун (15 очок, 3 підбирання, 3 передачі), Богдан Ткаченко (8 очок, 5 підбирань), Іван Рибченко (7 очок, 4 підбирання), Андрій Вербовий (1 пункт).

Нагадаємо, завтра, 11 жовтня, команди проведуть другу гру туру. Початок гри о 12:00. Звітний поєдинок також буде проходити без глядачів. Переглянути матч наживо ви матимете змогу онлайн тут.