Бабенко Андрей Леонидович

Головний тренер баскетбольного клубу «Золотой Век» Андрій Бабенко поділився останніми новинами із життя команди, а також розповів про те, як саме кропивничани готуватимуться до чемпіонату України в Першій лізі сезону 2019-2020 років.

– Андрію Леонідовичу, усіх цікавить питання комплектації «Золотого Века». У якому складі команда готується до нового чемпіонату?

– Селекційна робота досі триває, тому, звісно, поки зарано говорити про стовідсоткове укомплектування команди. Із деякими гравцями ми все ще ведемо переговори, – зазначив наставник кропивничан. – У наступному сезоні за нас точно виступатимуть Богдан Сосой, Олександр Дробязко, Олександр Петров і Антон Мельнік, а також наші молоді вихованці – Руслан Фортуна, Іван Рибченко, Богдан Ткаченко і Олександр Хапун. Щодо новачків, то ряди «Золотого Века» поповняться ще чотирма молодими баскетболістами, які цьогоріч стали студентами ЦДПУ ім. В. Винниченка. Це два вихованця кропивницької КДЮСШ-4. Один гравець приїхав до нас із Полтави. А ще одного хлопця ми взяли з Кіровоградської області. Він є вихованцем БК «Орли» із Помічної (тренер – Аріель Фідальго Поратта). Також у планах дати шанс декільком вихованцям КДЮСШ-4 2003-2004 років народження. Поступово підтягуватимемо нашу молодь до головної команди.

– Яка ситуація з Микитою Мизем, Андрієм Вербовим і Ярославом Поярковим?

– Із Андрієм Вербовим і Микитою Мизем ми наразі ведемо переговори. Що стосується Ярослава, то він, скоріш за все, залишить команду. Справа в тому, що влітку Ярослав разом із ще одним нашим вихованцем – гравцем КДЮСШ-4 Остапом Пашолоком – став учасником тренувального табору з баскетболу в Польщі – HoopLife Basketball Camp-2019. Там Ярослав і Остап тренувалися під керівництвом декількох іноземних спеціалістів і за підсумками кемпу «потрапили на олівець» багатьох скаутів. Ярослав Поярков отримав запрошення на навчання в один із американських коледжів, де, відповідно, і продовжить свою баскетбольну кар’єру. Користуючись нагодою, хочу привітати його із цим досягненням. Це справді визначна подія для усього кіровоградського баскетболу.

Не можу окремо не відзначити й нашого Остапа Пашолока, який на HoopLife Basketball Camp-2019 став MVP табору і вже є об’єктом пильного спостереження збоку левової частини іноземних команд. На цього хлопця чекає справді велике майбутнє, якщо, звісно, він не почиватиме на лаврах і продовжуватиме працювати над собою та прогресувати.

– Коли команда збереться і повноцінно розпочне перший тренувальний збір?

– Наразі ми поступово починаємо підготовку. Уже тренуємося разом із місцевими молодими гравцями, а також вихованцями КДЮСШ-4 (2007 р.н.), яких, до слова, вже цього сезону я буду залучати до спільних тренувань із головною командою. У нас є таланти, а тому робитимемо усе від себе залежне, щоб вони переросли у висококласних професіональних гравців.

Повноцінно готуватися до нового сезону в Першій лізі розпочнемо 15 серпня. Щодо фізичних та ігрових кондицій наших гравців особливо не хвилююся. Усі хлопці досить активно провели літо, брали участь у багатьох турнірах, таборах із баскетболу. За кожним намагався слідкувати і побаченим залишився задоволеним. Видно, що хлопці люблять баскетбол, і їх відношення до справи у мене викликає повагу.

Звісно, на першому зборі проведемо тестування, приділимо максимум уваги фізичним кондиціям, працюватимемо на піску, на стадіоні. А у вересні тренуватимемося вже виключно у залі. Стартуємо у новому сезоні на початку жовтня.

– Мабуть, зарано говорити про завдання на сезон, та все ж…

– Давайте дочекаємося закінчення етапу комплектації команди, почнемо повноцінну підготовку, а там я обов’язково розповім про ті завдання, які поставить перед нами наш президент Сергій Олександрович Сухий. Втім, як ви знаєте, незалежно від ситуації і турніру, в якому грає «Золотой Век», завдання у клубу завжди максимальні – перемагати і тішити кропивницьких вболівальників видовищною та змістовною грою.

Прес-служба БК «Золотой Век»