Головний тренер кропивницького баскетбольного клубу «ЗОЛОТОЙ ВЕК-ФФВ ЦДПУ-КДЮСШ-4» розповів про підготовку команди до розіграшу чемпіонату України 2020-2021 років, кадрові зміни у складі та завдання на майбутній сезон в Першій лізі.

– Андрію Леонідовичу, усіх вболівальників «золотих» хвилює питання: де, коли, в якому складі та якій лізі «Золотой Век» розпочне наступний баскетбольний сезон?

– Наступний сезон ми розпочинаємо в Першій лізі вже 10-11 жовтня домашніми іграми проти «Вінницьких Зубрів». Наступний тур зіграємо в Одесі, 17-18 жовтня, проти БК «БІПА-ОДЕСА-2-СДЮСШОР».

Що стосується складу команди, слід сказати, що наш клуб залишив Руслан Фортуна. Усі інші баскетболісти, які минулого сезону представляли Кропивницький в чемпіонаті України в Перші лізі, залишаються працювати далі. Це стосується і досвідчених виконавців – Сосоя, Дробязка, Мельніка, – і нашої молоді. Щодо останніх, над кандидатурами деяких гравців ще розмірковуємо. Окремо слід сказати за Дмитра Баранова. Він також залишається в обоймі, але старт сезону пропустить через особисті причини. Тому в перших іграх чемпіонату він нам не допоможе. Надалі ж, звісно, ми на нього розраховуємо.

– Цьогоріч ФБУ в зв’язку з досить високою статистикою заражень на COVID19 в нашій державі рекомендувала учасникам чемпіонату України в Суперлізі, Вищій та Першій лігах не розпочинати командні тренування раніше 25 серпня. Коли ви розпочали готуватися до нового сезону?

– Справді, слідуючи рекомендаціям ФБУ, свою підготовку до нового сезону ми розпочали в перших числах вересня. Спочатку тренувалися двічі на день. Адже часу на розкачку немає. Згодом деякі хлопці похворіли (звичайна простуда, не коронавірус) і ми вимушені були частково призупинити активну підготовку. Зараз продовжуємо роботу, але наразі команда ще не готова на усі 100 відсотків.

– Чи мали розмову з керівництвом клубу щодо наступного чемпіонату і завдань на сезон?

– Безпосередньо з президентом клубу Сергієм Олександровичем Сухим поки не спілкувалися, але всі завдання на сезон отримали від директора клубу Людмили Сиділо. І задача в нас одна – перемагати в кожній грі та намагатися повторити минулорічний результат. Відтак боротимемося за найвищі місця в Першій лізі.

– В минулому чемпіонаті, який через спалах пандемії коронавірусу ФБУ достроково завершила, «Золотой Век» виграв усі свої матчі в Групі 2. Але за рішенням Федерації розділив перше місце із ще трьома переможцями груп, які втрачали очки в регулярному чемпіонаті. Чи вважаєте ви себе повноправними чемпіонами Першої ліги сезону 2019-2020 років?

– Так, ми розуміємо, що кінцевого результату немає. Є тільки переможці груп. Але по тому, як ми пройшли дистанцію групового етапу, по тим результатам і відчуттям, наскільки на той момент була готова наша команда, переконаний, на паркеті ми б завоювали золоті медалі. Тому так, ми вважаємо себе чемпіонами Першої ліги, і ставимо собі за завдання захистити цей титул у наступному чемпіонаті.

– Забігаючи далеко наперед, якщо вдасться захистити титул чемпіонів Першої ліги 2020-2021, команда підвищиться в класі?

– Поки про це говорити зарано. Мені, як тренеру, хочеться, щоб команда повторно виграла цей турнір і вже тоді повернулася у Вищу лігу. Сподіваюся, що за підтримки нашого президента Сергія Олександровича Сухого, так і станеться, і ми повернемо нашу команду у Вищу лігу. Будемо грати, боротися, доводити, а як станеться у підсумку – життя покаже.

 

Прес-служба БК «Золотой Век»