Наступними вихідними, 3-4 лютого, перші ігри у новому році проведе «Золотой Век-2». Підопічні Андрія Бабенка в рамках чемпіонату України у Першій лізі (Група 2) прийматимуть на власному майданчику факультету фізичного виховання педуніверситету одеське «Динамо-2». Як друга команда «Золотого Века» заповнювала зимову паузу у чемпіонаті, а також які завдання ставить перед собою на решту матчів, клубній прес-службі розповів наставник «Золотого Века-2» Андрій Бабенко.

– Розкажіть про підготовку команди до другої частини чемпіонату у Першій лізі. Де і як саме тренувалися, над чим працювали на зборах?

– З початку року ми регулярно тренуємося на базі факультету фізичного виховання ЦДПУ ім. В. Винниченка. Тренування у нас наразі проходять щодня. На рахунок зборів, на жаль, мушу зазначити, що в силу різноманітних обставин, пов’язаних у першу чергу із кадровими втратами, команда має проблеми із організацією тренувального процесу.

– Про які саме втрати Ви говорите і які ще зміни відбулися у складі команди?

– У зимову перерву ми втратили чотирьох гравців. Олег Фустій перейшов до стану іншого колективу Першої ліги – БК «Коростень». Костянтин Фомічов продовжує заліковувати травму і у цьому сезоні він уже навряд чи нам допоможе. Ще однією втратою для нас став Стас Черненко, який перебрався працювати у Київ.  Не тренується із командою також і Мурад Мурадов, у якого попереду довготривале лікування. На сьогодні у нас в обоймі залишилося досить мало гравців. Крім того, ми тренуємося переважно в обід, о дванадцятій годині. А тому хлопці, які мають основні місця роботи, вимушені пропускати ці тренування. Саме тому нам і не вдається повноцінно виконати усе те, що запланували на ці тренувальні збори. Процес підготовки трішки порушено, на тренуваннях працюємо максимум із 7-8 гравцями. Відповідно, поки не маємо можливості проводити нормальні тренування. Кадрові втрати – головна причина неповноцінного тренувального процесу. З усіма іншими моментами на зборах, на щастя, у нас проблем нема.

– Продовжимо тему кадрів. Яка ситуація із лідерами – Олександром Петровим, Владом Лукінським, Русланом Фортуною та Микитою Мизем? 

– Влад Лукінський та Руслан Фортуна уклали із клубом повноцінні контракти, а тому тренуються як з основою, так і з другою командою. Микита Мизь поки залишається у нас. У нього було декілька пропозицій, які його не задовольнили, а тому наразі він продовжує готуватися до поновлення чемпіонату разом з нами. Думаю, скоріш за все, цей сезон він завершуватиме у складі нашої команди.  Олександр Петров також залишиться у Кропивницькому. Звісно, після першої частини чемпіонату, яку Саша закінчив у ролі лідера Першої ліги за набраними очками, на нього посипалися пропозиції від інших клубів. Але нам вдалося переконати його у тому, що зараз воно того не варте, і він потрібен нам тут. Саме тому він продовжить вести за собою команду у другій частині сезону. Як бачите, наші хлопці змогли проявити себе у чемпіонаті, адже тепер їм почали пропонувати контракти інші клуби Першої ліги.

– По ходу чемпіонату до команди приєднався досвідчений Євген Мутель, за плечима у якого три успішних сезони у Кропивницькому…

–  Євген Мутель також залишається у команді. На жаль, поки маємо питання до його фізичних та ігрових кондицій. Адже людина два роки працювала за кордоном і фактично не мала жодної ігрової практики. Повернувшись до Кропивницького, Женя влаштувався на роботу і зараз також намагається по можливості відвідувати мінімум три тренування на тиждень. Але, на жаль, йому поки не вдається набрати необхідну форму, щоб виходити і допомагати нам так, як він це вміє. Зараз намагаємося робити ставку більше на молодих виконавців, які повинні вчитися у наших досвідчених гравців і починати поступово перебирати більше ініціативи та відповідальності на себе. Наші досвідчені гравці роблять усе від себе залежне, щоб команда досягала результату сьогодні, але майбутнє у нас – за молоддю. Ті ж Фортуна і Лукінський постійно перебувають у тонусі, мають ігрову практику і досить хороші перспективи у обох командах «Золотого Века».

– Чи можливо заповнити кадрові втрати юними вихованцями із місцевих чи обласних спортивних шкіл?

– У цьому плані ситуація у нас досить важка. Тренувальний процес відвідують фактично усі місцеві гравці. Ми завжди відкриті для усіх бажаючих. Буває так, що людина приходить усього один чи два рази, хоча б спробувати свої сили і потренуватися разом з командою. Сьогодні спортшкола могла би забезпечити нас гравцями 2001-2002 року народження. На жаль, поки їхня кваліфікація не дотягує до того рівня, на якому виступає «Золотой Век-2».  Я відвідував багато різноманітних змагань цієї вікової категорії і поки там, окрім Вані Рибченка, якого ми вже запросили до команди, немає більше на кого дивитися. Іван ще навчається у школі, але вже зараз на голову сильніший за своїх однолітків.

Наступного року ми ретельно переглядатимемо гравців 2003 року народження. Зараз хлопці цього віку грають у ВЮБЛ, то ж за цей час вони повинні «підтягнутися», набути досвіду. Ми обов’язково звернемо на них увагу і, можливо, запросимо до команди навіть не одного, а декількох гравців. Поки на наступний рік плануємо заявити баскетболіста 2003 року народження Ярослава Бояркова. У 2018 році гравців цього віку ще не можна заявляти на змагання у Першу лігу, а у наступному ми вже матимемо таку можливість. Зрозуміло, що спочатку грати на рівні Першої ліги їм буде досить складно, але дозаявити когось із молоді на Першу лігу цілком реально. Чому б ні? Для цього друга команда «Золотого Века» і створювалася.

Зараз, на жаль, реально підсилитися кимось із вихованців місцевої спортивної школи чи гравцями з області неможливо. Водночас не можна не відзначити, що КДЮСШ №4 існує лише другий рік. Фактично ми тільки розпочали свою роботу і відразу намагаємося давати результат. Сьогодні нашій школі вже є чим пишатися. Уперше за багато років відразу дві кропивницькі дитячі баскетбольні команди виступають у ВЮБЛ, а в цілому з області – 3 команди (окрім кропивничан Кіровоградщину у ВЮБЛ представляються також юні баскетболісти із Світловодська – авт.). Це досить солідний результат для нашого міста, якого школа досягла всього за два роки своєї активної роботи. Звісно, навіть до цієї планки важко було б дотягнутися, якби не всебічна допомога нашого президента Сергія Олександровича Сухого. Він опікується не лише «Золотим Веком», а й усім баскетболом в області, особливу увагу приділяючи саме нашому підростаючому поколінню. Завдяки спільним зусиллям наші юні зірочки мають досить хороші перспективи вирости у професіональних баскетболістів. Тому, звісно, стимулу у хлопців хоч відбавляй. Перша ліга все ж таки створювалася більше для можливості росту і розвитку місцевих гравців клубів. Для того, щоб ці маленькі діти із спортивних шкіл прагнули до неї  потрапити. Уже зараз наші вихованці чудово спілкуються і мають дружні стосунки із усіма гравцями клубу, як основної, так і другої команди. Ці юнаки мають величезну мотивацію і бажання захищати в майбутньому кольори рідного клубу на професіональному рівні. Коли у гравців є мотивація пробитись, досягти певного рівня, – тільки тоді вони зростають.

– Які завдання стоять перед «Золотим Веком-2» на другу частину чемпіонату?

– Президент клубу Сергій Олександрович Сухий не ставив перед нами завдання будь-що пройти далі та потрапити у плей-офф чемпіонату. Навпаки – головним для нас було зібрати колектив із молодих місцевих вихованців, здатний гідно виступати у Першій лізі.  Особисто я поставив перед командою завдання потрапити у першу четвірку групи і пройти у наступний раунд змагань. Але зараз, враховуючі усі ті кадрові втрати, які ми понесли, це завдання дещо ускладнилось. Втім, план на майбутні домашні ігри у нас один: постаратися здобути лише максимальний результат. Ігри з одеським «Динамо-2» взагалі не обговорюються, з «Миколаєвом-2» також будемо намагатися зачепитися за очки. Із Кривим Рогом – найсильнішою командою у нашій групі – буде складно, але також битимемося. Ну а виїзні ігри у Херсоні, вважаю, будуть ключовими для нас. Херсонський БК «Авто-Плаза» – один із найголовніших наших конкурентів у боротьбі за вихід у наступний етап змагань. Якщо за підсумками цих ігор нам вдасться пробитися у плей-офф, то для нашої команди це буде величезним успіхом. Якщо ж ні, то сезон для «Золотого Века-2» буде закінчено.

Прес-служба БК «Золотой Век»