Битва лідерів: «Золотой Век» перемагає у Вінниці

259

У першій грі центрального, 7-го туру чемпіонату України серед команд Першої ліги в Групі 2 баскетболісти кропивницького «Золотого Века» на виїзді здолали «Вінницьких Зубрів» – 85:74 (21:19, 19:17, 22:27, 23:11).

Перші матчі «Золотого Века» у 2021 році припали на непростий виїзний тур у Вінницю до «Вінницьких Зубрів». Нагадаємо, наразі саме вінничани залишаються єдиною командою в чемпіонаті, якій вдалося завдати кропивничанам однієї поразки в нинішньому сезоні. Саме цей факт додає мотивації команді Андрія Бабенка вибороти цими днями у Вінниці стовідсотковий переможний результат, про що неодноразово заявляв капітан «золотих» Богдан Сосой.

Перший матч центрального протистояння 7-го туру в Групі 2 сповна виправдав сподівання вболівальників. Бій двох лідерів – «Золотого Века» і «Вінницьких Зубрів», які займають у групі перше та друге місця відповідно, – видався принциповим та інтригуючим.

З перших секунд зустрічі вінничани на правах господарів пішли вперед, намагаючись діяти першим номером. Однак на кожну вдалу дію господарів «золоті» відповідали своїми результативними атаками. Витримавши стартовий натиск «зубрів», вже за дві хвилини до кінця першої чверті кропивничани вийшли вперед у рахунку. В цілому кінцівка стартової десятихвилинки була за командою Андрія Бабенка, яка мала у своєму активі +4 пункти. Втім трьохочковий базер-бітер від лідера вінничан Юрія Шконді скоротив відставання господарів до мінімуму – 19:21.

У другій чверті на майданчику продовжилися запекла боротьба. За 03:47 хвилини до кінця першої половини зустрічі вінничанин Юрій Шкондя знову влучив здалеку, вкотре зрівнявши рахунок – 33:33. Однак саме після цього епізоду «золоті» зусиллями Олександра Дробязка і Богдана Сосоя, а також вдалим діям у захисті не дозволили господарям почуватися комфортно – 40:36 – перша половина гри була за «Золотим Веком».

Третя чверть матчу також виявилася насиченою на події. До середини третього періоду «зубри» продовжували відчайдушно переслідувати «золотих» у рахунку. Відтак немає нічого дивного в тому, що вінничани ледь не влаштували святковий карнавал на майданчику, коли п’ятий фол отримав лідер «Золотого Века» Антон Мельнік. Адже це додавало «зубрам» шансів на камбек. Відразу після того, як Антон залишив майданчик, господарі двічі влучили з-за дуги і перевернули усе з ніг на голову, вийшовши вперед у рахунку. До честі кропивницької команди, хлопці Андрія Бабенка «не посипалися» і перед вирішальним двобоєм у заключній десятихвилинці поступалися «зубрам» всього одним пунктом – 62:63.

До середини четвертої чверті команди продовжували обмінюватися результативними атаками, зберігаючи паритет на табло. А потім за справу знову взявся Олександр Дробязко, якого стримати під щитом вінничан сьогодні було просто неможливо. Фактор Дробязка (неймовірний перформанс Олександра – 47 очок, 17 підбирань – дабл-дабл) і холоднокровність кропивничан у захисті відіграли ключову роль у зустрічі. Вінничани поспішали відігратися, але допустили багато помилок, якими вдало скористалися досвідчені гравці Андрія Бабенка і довели матч до перемоги – 85:74 (21:19, 19:17, 22:27, 23:11)!

Зазначимо, у суботній грі у складі «Золотого Века» офіційно дебютував досвідчений новачок Максим Ожегов (7 підбирань, 6 очок). Окрім Максима результативними діями у складі «золотих» сьогодні традиційно відзначилися Антон Мельнік (13 очок, 4 підбирання), Дмитро Баранов (10 очок, 8 підбирань), Богдан Сосой (6 підбирань, 4 передачі), Богдан Ткаченко (5 очок, 2 підбирання), Олександр Хапун (2 очок, 2 підбирання) та Іван Рибченко (1 передача, 1 підбирання).

Зазначимо, завтра, 17 січня, команди проведуть другу гру туру. Початок зустрічі о 12:00. Переглянути матч наживо та підтримати улюблену команду ви зможете за цим посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=pLDoghOyARE