Напередодні складних ігор раунду плей-офф чемпіонату України серед команд Вищої ліги баскетбольний клуб «Золотой Век» на чолі з президентом клубу Сергієм Сухим провів нестандартну зустріч з представниками провідних кропивницьких засобів масової інформації. Окрім традиційних запитань, які представники мас-медіа поставили гравцям і тренерам стосовно підготовки команди до вирішальних матчів чемпіонату, журналісти отримали ще й унікальну можливість потренуватися пліч-о-пліч із професіональними баскетболістами! 

– Одна справа писати про баскетбол, а зовсім інша – відчути його на майданчику, – зазначив на початку тренування головний тренер «Золотого Века» Георгій Ступенчук, після чого пояснив гостям заходу – шеф-редактору інтернет-порталу «Гречка» Валерію Лебідю, редактору видання «Depo.Кропивницький» Сергію Муренцю, кореспонденту інтернет-видання «Перша електронна газета» Володимиру Дедею, прес-секретарю ФБКО і БК «Золотой Век» Андрію Морозу – що і як саме відбуватиметься на паркеті протягом півторагодинного заняття. Після цікавої розминки, бігових вправ і відпрацювання штрафних кидків на гостей чекали два ігрові періоди по 15 хвилин.

Непересічною подією відкрите тренування стало ще й тому, що на нього завітав президент Федерації баскетболу Кіровоградської області, баскетбольного клубу «Золотой Век» Сергій Сухий. Саме Сергій Олександрович разом із керівником сектору інформаційних технологій БК «Золотой Век», ветераном кіровоградського баскетболу Олександром Сухоносом, а також гравцями команди Олександром Дробязком, Владом Лукінським і Русланом Фортуною допомогли представникам ЗМІ протистояти суперникам у жовтих маніжках: Богадну Сосою, Владу Унгуряну, Володимиру Цибіну, В’ячеславу Моторчуку, Дмитру Антонцю і Сергію Юрченку. Цікаву та веселу гру підсумував фінальний свисток тренера, який зафіксував перемогу… усіх, хто був на майданчику! Адже переможених у цей вечір просто не могло бути.

По завершенні заходу гравці, тренер і президент клубу відповіли на питання журналістів щодо виступів команди у першій частині чемпіонату та підготовку до ігор плей-офф.

Відновлення триває повним ходом

За словами Георгія Ступенчука, усі травмовані гравці поступово відновлюються від травм і вже почали тренуватися у загальній групі. І хоч Олександра Дробязка і В’ячеслава Моторчука у заключному турі регулярного чемпіонату проти «Дніпра-2» чекати ще не варто, то вже на іграх плей-офф вони, скоріш за все, зможуть допомогти своїй команді на майданчику.

Завдання: перемагати у кожній грі

– Налаштовуємося на перемогу в кожному наступному матчі, – прокоментував завдання команди на вирішальну частину чемпіонату капітан Богдан Сосой. – Побачимо, як усе складеться, але загадувати наперед, куди вдасться дійти, не будемо. Повторюся, налаштовуємося пройти якомога далі. Усі вісім команд більш-менш рівні. Грати і боротися можна з усіма.

Переповнені трибуни на домашніх матчах – головна мотивація

– Такі заходи – це чудовий заряд позитивних емоцій на майбутні ігри, – продовжує Богдан. –  Хочеться зустрічатися якомога частіше. Що з дітьми, для яких ми проводили майстер-клас декілька тижнів тому, що з вболівальниками, що з ветеранами, журналістами, президентом. Сьогоднішня зустріч із журналістами підтвердила той факт, що «Золотой Век» – велика сім’я, двері до оселі якої завжди відчинені для нових людей, знайомств і зустрічей.

Велика кількість вболівальників на трибунах – для нас це завжди заряд позитивних емоцій і додаткова мотивація. Адже для кого ми тоді граємо, як не для вболівальників? Результат результатом, але все одно кожну свою перемогу ми здобуваємо у першу чергу для кропивничан.

Підтвердили слова капітана і головний тренер Георгій Ступенчук та директор клубу Людмила Сиділо, відзначивши, що у порівнянні з іншими містами показник відвідуваності матчів у Кропивницькому справді є досить високим.

– У Вищій лізі тур складається з двох матчів. Традиційно ігри припадають на вечір суботи та обід неділі. І в ці дні у нас немає вільних місць на глядацьких трибунах, – наголосила виконавчий директор БК «Золотой Век».

Якісна робота ЗМІ відіграє важливе значення у житті клубу

Під час конференції президент «Золотого Века» Сергій Сухий не лише поділився отриманими під час тренування емоціями, а й прокоментував роль мас-медіа в популяризації команди і баскетболу в регіоні загалом.

– Мені завжди приємно знаходитися поруч з командою. На сьогоднішнє тренування я прийшов з дітьми. Хотів, щоб вони також відчули той дух і атмосферу, які панують у нашому клубі.

– Як оціните виступи команди у груповій частині чемпіонату?

– Досконалості немає меж. Як для нашої спільної з журналістами команди, яка сьогодні вперше випробувала власні сили на майданчику, так і, звісно, для головної команди. Завжди хочеться перемагати, але не завжди в силу певних причин нам це вдається.

Щодо не завжди обґрунтованої критики на нашу адресу, можу сказати, що, на жаль, у нас вистачає людей, яким, так би мовити, не дай поїсти – дай критикувати.  На практиці ж ті, хто займаються критиканством, зазвичай не є великими професіоналами у тому чи іншому виді спорту, щоб мати змогу об’єктивно оцінити різноманітні фактори, що вплинули на підсумковий результат. Наскільки виклалася команда, які проблеми її спіткали, хвороби, травми? Чому хтось зіграв не в повну силу? Чому хтось залишився на лавці запасних? Щоб давати об’єктивні відповіді на всі ці питання і так само об’єктивно оцінювати дії гравців на майданчику потрібно завжди бути з командою, якомога частіше спілкуватися з нею і отримувати чесну інформацію з перших вуст.

Усі наші баскетболісти завжди хочуть перемагати. Цих гравців зараз би тут не було, якби це було не так. Усі завжди заряджені виключно на позитив, виключно на перемогу. На це хлопців налаштовує головний тренер. Я за можливості також завжди підтримую команду. Саме тому, хочу наголосити, кожному спортсмену важливо відчувати підтримку. У тому числі і з боку журналістів.

Окремо хотілося б звернутися до усіх місцевих ЗМІ з проханням розміщувати на власних ресурсах наші анонси до матчів. Бажано робити це за тиждень до самої гри. Адже кожна людина зазвичай завчасно складає власні плани на наступні вихідні. На наших сайтах клубу і федерації вся ця інформація є. Тому дуже просимо наших журналістів давати таку інформацію трохи раніше і дещо більшим інформаційним потоком. Ми готуємо рекламно-поліграфічну продукцію, розміщуємо афіші містом. Але цього недостатньо. Нам необхідна ваша підтримка. Ваша робота також відіграє важливе значення в житті нашого клубу і баскетболу в області в цілому.

Завжди відкриті для вболівальників

– Ми завжди раді проводити подібні зустрічі, – наголосив наприкінці спілкування головний тренер Георгій Ступенчук. –  Тим паче, коли у команди є пауза в чемпіонаті. Нам дуже хотілося б заповнювати перерви між іграми саме таким чином. Адже подібні заходи – це завжди величезний заряд позитивними емоціями. Так було і під час нашого відкритого тренування, яке ми проводили для діток – вихованців КДЮСШ №4 та інших шкіл за напрямком підготовки «баскетбол», так було і сьогодні. Ми завжди відкриті для всіх наших друзів-вболівальників, преси, вихованців спортивних шкіл, ветеранів. Тому приходьте, будемо узгоджувати графік і зустрічатися.

– Чи були випадки, коли після не зовсім вдалих ігор у команди не було особливого бажання спілкуватися і з пресою, і з вболівальниками?

– Ні, навпаки. У мене немає такого, щоб після поразки зайти в роздягальню і надавати команді на горіхи. Краще спочатку охолонути, а наступного дня вже провести конструктивний діалог і спокійно розібрати ті помилки, які ми допустили у минулій грі. Під час матчів інколи важко стримувати емоції, можна нагримати на гравця, але після гри треба заспокоїтися і дати об’єктивну оцінку тому, що сталося. На рахунок післяматчевих  коментарів скажу так: це наше правило. Ти не можеш піти, не давши інтерв’ю. У Суперлізі за те, що хтось із представників команди відмовив у післяматчевому коментарі до команди застосовуються штрафні санкції. Це не враховуючи того, що після гри тренери з 1-2 гравцями йдуть у зал для прес-конференцій та спілкуються з представниками ЗМІ. Повторюся, наші двері завжди відчинені. Чекаємо вас на наших іграх. Нам потрібна ваша підтримка, адже ми граємо саме для вас!

 

Прес-служба БК «Золотой Век», фото Володимир Дедей