Одна справа слідкувати за своїми кумирами, підтримуючи їх під час ігор на трибуні, а зовсім інша – потренуватися з ними пліч-о-пліч! І те, що для багатьох юних кропивницьких любителів баскетболу, прихильників БК «Золотой Век» здавалося мрією, у суботу, 10 лютого, стало реальністю!

Федерація баскетболу Кіровоградської області спільно із тренерським штабом БК «Золотой Век», а також викладацьким складом кропивницької КДЮСШ №4 провели на базі факультету фізвиховання ЦДПУ ім. В. Винниченка методичне навчально-тренувальне заняття з вихованцями місцевої спортивної школи. Протягом понад двохгодинного майстер-класу юні кропивницькі баскетболісти потренувалися під керівництвом головного тренера «Золотого Века» Георгія Ступенчука, взявши участь у розминці, відпрацювавши цікаві вправи з м’ячем, і позмагавшись на майданчику із гравцями першої команди. Після фізичних вправ і «двохсторонки», під час якої кожен охочий зіграв проти професіональних гравців із «Золотого Века», дітлахи отримали змогу поспілкуватися зі своїми кумирами, взяти автограф і сфотографуватися на згадку.

 

– Сказати, що малечі сподобалося – це нічого не сказати! – розповідає віце-президент ФБКО, виконавчий директор БК «Золотой Век» Людмила Сиділо і додає, що дві години тренування пролетіли дуже швидко, а юні вихованці КДЮСШ №4 ще довго не відпускали гравців «Золотого Века» з майданчику. Воно й не дивно, адже не щодня випадає можливість зіграти один на один зі своїм кумиром, чи зіграти з ним в одній команді у невеличкому турнірі 3х3!

– Було дуже весело! Найголовніше, що дітям сподобалося! – ділиться враженнями від тренування гравець «Золотого Века» Олексій Масальський. –  Для вихованців спортивної школи такі заходи є досить пізнавальними. Переконаний, ці тренування однозначно підуть їм на користь.

А от чи складно тренувати переповнених емоціями і дещо неуважних хлопчаків клубній прес-службі розповів Сергій Юрченко:

– Працювати з дітьми зовсім не складно. Тим паче, я навчався у педагогічному університеті. Мені, як і партнерам по команді, хотілося поділитися своїм досвідом із підростаючим поколінням. Дітям такі заняття йтимуть лише на користь. Для нас же подібні заходи – великий заряд позитиву напередодні складних ігор.

 

– Хочеться проводити такі зустрічі якомога частіше, – каже капітан БК «Золотой Век» Богдан Сосой. – Нам було дуже весело і приємно проводити час із дітьми. Дуже добре, що на зовсім юних хлопчаків уже зараз звертають увагу, організовуючи для них такі заходи і популяризуючи таким чином баскетбол серед молоді. Ми завжди раді зустрітися, пограти, просто поспілкуватися. Нам це також дуже приємно. Для нашої команди сьогоднішнє заняття стало своєрідною психологічною розрядкою. І порухалися, і попрацювали, і посміялися. Отримали масу позитивних емоцій перед складними іграми із «СумДУ». Звісно, чим більше дітей, чим більше дорослих вболівальників приходять на наші ігри, тим приємніше грати. При заповнених трибунах атмосфера у нас завжди просто неймовірна. Тоді переповнюють емоції, і ти граєш на куражі.

 

Відзначимо, за словами наставника «золотих» Георгія Ступенчука, популяризація баскетболу і розвиток молодих гравців на Кіровоградщині – пріоритетне завдання як для голови Федерації баскетболу Кіровоградської області, президента БК «Золотой Век» Сергія Сухого, так і для викладачів КДЮСШ №4, тренерського штабу та гравців кропивницького клубу.

– Ми давно мали на меті провести таку зустріч. Планували цей захід разом із викладачами КДЮСШ №4. Сьогодні показали нашим юним зірочкам цікаві вправи, які будуть корисними як для гравців, так і для їхніх тренерів. Дітям справді було цікаво поспілкуватися з нашими баскетболістами, – відзначає головний тренер «Золотого Века» Георгій Ступенчук і додає, що досвід роботи із зовсім юними баскетболістами для нього не новий.

– Протягом чотирьох років своєї тренерської кар’єри я тренував не тільки дорослі, а й дитячі команди. Пам’ятаю одне з перших своїх занять у залі, де було близько 120 юнаків. Тоді від хвилювання аж ноги підкошувалися. Цього разу тренувалися вже спокійно, без будь-яких бар’єрів і проблем. Вчили нашу молодь тому, що робимо самі, показували, як працює професіональна команда. Важливо, щоб юнаки звикали до того, що говорить тренер, і виконували це на майданчику.

 

– Гравцям «Золотого Века» таке заняття у всіх сенсах також пішло на користь.

– Звісно. Перед матчами із «СумДУ» команда отримала позитивний емоційний заряд. Все ж таки двотижнева перерва дається взнаки. Хлопці вже скучили за офіційними матчами і з нетерпінням чекають наступних ігор у чемпіонаті. На щастя, майже усі наші гравці відновилися.

– Окрім Олександра Дробязка?

– Так, Саша поки продовжує відновлюватися. На щастя, після того, як йому зняли гіпс, повторний рентген показав, що він відновлюється значно швидкими темпами, ніж ми очікували. Тепер головне пройти хороший курс реабілітації, витримати термін, не форсуючи своє відновлення. І вже на іграх плей-офф, думаю, він буде готовий нам допомогти, – відзначив наставник «Золотого Века».

P.S. Не могли не помітити, як протягом тренування гравці «Золотого Века» Володимир Цибін і Владислав Унгурян, озброївшись відеоґаджетами, знімали, так би мовити, репортаж з місця події. І хоч Влад Унгурян не планує ставати журналістом після кар’єри гравця, про що він заявив у коментарі клубній прес-службі, ми все ж таки закликаємо його подумати ще раз. Адже у кадрі, як і на баскетбольному майданчику, хлопці виглядали дуже добре і впевнено. І як тут не сказати, що БК «Золотой Век» – справжня кузня талантів?!

Прес-служба БК «Золотой Век»