Вихованці кропивницької «КДЮСШ-4 Золотой Век» і світловодської «КДЮСШ-Комети» переможно завершили третій тур Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги України (Дивізіон А) серед юнаків 2007 років народження. Команди Андрія Бабенка та Володимира Лисака у Світловодську не залишили шансів одноліткам із Харкова.

Протягом 13-16 грудня юні вихованці світловодських «Комет» та «КДЮСШ-4 Золотой Век» у Світловодську приймали харківські колективи «Політехнік» і «ДЮСШ-7-JUNIOR».

У запеклих і надскладних протистояннях підопічні Андрія Бабенка із «КДЮСШ-4 Золотой Век» двічі переграли «Політехнік» – 78:43 та 66:57, а також двічі подужали «ДЮСШ-7-JUNIOR» – 86:18 та 65:35.

Не відставали від своїх земляків і господарі – гравці світловодської «КДЮСШ-Комети», які також по два рази перемогли «Політехнік» – 55:39 і 55:44 та суперників із «ДЮСШ-7-JUNIOR» – 66:65 і 62:39.

– Ігри у Дивізіоні А є для нас досить складними і цікавими, – відзначив тренер світловодської «КДЮСШ-Комети» Володимир Лисак. – У третьому турі, можна сказати, багато в чому нашим перемогам посприяв фактор домашніх трибун. Із глядацькою увагою і підтримкою у нас немає жодних проблем, адже баскетбол у Світловодську люблять. Та й для нашого міста те, що юнацька команда виступає у найпрестижнішому дивізіоні України є непересічною подією. Адже ми на рівних граємо із командами, які мають потужні школи та великі баскетбольні традиції як на юнацькому, так і на професіональному рівні.

Щодо самих ігор, варто відзначити, що надскладними для нас виявилися перший і четвертий поєдинки туру. Ще дві гри наші хлопці провели дуже впевнено і заслужено здобули перемоги. Хотілося б також відзначити наших земляків із Кропивницького, які, на мою думку, були на голову сильнішими за своїх суперників. За їхньої грою на майданчику справді було приємно спостерігати.

Звісно, для нас потрапляння у Дивізіон А вже є перемогою, але це не означає, що ми не будемо боротися за збереження прописки в еліті та вихід з групи. Завдання у нас завжди максимальні. Паралельно більша частина наших гравців виступатиме також і в першості ВЮБЛ серед юнаків 2006 року (Дивізіон Б). Там наші вихованці однозначно боротимуться за вихід у фінальний етап турніру, – наголосив Володимир Лисак і наостанок відзначив, що на Кіровоградщині справді ростуть юні баскетбольні таланти.

– І у Кропивницькому, і у Світловодську є таланти, які варто підтримувати і розвивати. Звісно, не всі діти стануть професіональними гравцями, але усі любитимуть баскетбол і спорт в цілому, вестимуть здоровий спосіб життя. І ті зусилля, ті кошти, які вкладають у дитячо-юнацький баскетбол у Світловодську власник ТМ «Королівський смак» Віктор Михайлович Король, а у Кропивницькому Сергій Олександрович Сухий, уже сьогодні дають свої позитивні результати, – резюмував наставник світловодської ДЮСШ.

Тренер кропивницької «КДЮСШ-4 Золотой Век» Андрій Бабенко також відзначив, що, незважаючи на чотири впевнені перемоги, назвати ігри легкими аж ніяк не можна.

– Дійсно, усі матчі були конкурентоспроможними, а суперники непоступливими. У деяких поєдинках інтрига трималася ледь не увесь ігровий час, а необхідний результат і значну перевагу в рахунку ми здобували вже наприкінці ігор. Неприємно також відзначати той факт, що в третьому турі ми втратили відразу двох наших основних виконавців Рому Потєєва і Євгена Непокритого, які отримали досить складні травми. Без них у нас в рази зменшилися варіанти для ротації. А на фоні досить серйозних суперників нам дійсно було непросто грати. Бажаємо нашим хлопцям якнайшвидшого відновлення та повернення на майданчик.

Щодо завдань на Дивізіон А, звісно, ми хочемо виграти першість і стати чемпіонами. Але першочергове завдання для нас – попасти у фінал чотирьох. На цьому рівні усі суперники є дуже серйозними. Нам залишається лише працювати, тренуватися і поступово вирішувати ті завдання, які ми перед собою поставили. Усі умови, завдяки всебічній допомозі і підтримці президента Федерації баскетболу Кіровоградської області та БК «Золотой Век» Сергія Сухого, начальника управління молоді та спорту Міської ради міста Кропивницького Сергія Колодяжного у нас для цього створені. Далі справа за кропіткою роботою, – наголосив наставник кропивничан Андрій Бабенко.

Зазначимо, наступний, 4-й тур ВЮБЛ у Дивізіоні А і кропивничани, і світловодські баскетболісти проведуть 10-12 січня у Нікополі. Суперниками кіровоградських баскетболістів стануть однолітки із ДЮСШ-Нікополь та СДЮШОР-5 (Дніпро).